Ние използваме бисквитки. Продължавайки да използвате нашия сайт, Вие се съгласявате с това. Запознайте се с Политиката за използване на бисквитките.

Планински релакс во Банско, Бугарија | 5 - 10.09.2019 & 21.09.-25.09

Изпратете го летото и наполнете се со енергија во хотел „Св. Јован Рилски“, Банско!

За празниците во месец септември имаме подготвено специјални пакети со 2 или 3 ноќевања помеѓу 5 - 10 септемвр, како и 21 – 25. 09.2019 г. Цената от 95 и 140 лева по лице вклучува појадок и вечера, празнична вечера со фолклорна програма, користење на велнес центар и анимација за децата.


BANSKO BALKAN FEST 2019 | 06.09.2019 - SASA MATIC | 07.09.2019 - CECA СЛОБОДЕН ВЛЕЗ | СТАДИО "БАНСКО"

Еве што целосно вклучува понудата:

2 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

(Капацитет 2 + 1)

95 лв./лицe ( =~ 48.57 €/лицe)

3 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

(Капацитет 2 + 1)

140 лв./лицe ( =~ 71.58 €/лицe)

Цената се однесува на лице во двојна соба/студио и во зависност од бројот на ноќевања вклучува:

 • Ноќевање, појадок и вечера;

 • Празнична вечера на 7 или 22 септември с фолклорен ансамбал и ди џеј;

 • Безплатно користење на велнес-центарот на хотелот /голем базен со директен пристап до градина со лежалки и чадори, 2 вида сауни, парна бања, џакузи, ледена соба, релакс зона/;

 • Безплатен пристап до детска соба за игри, детско игралиште и соба за грижа на бебиња;

 • Безплатен интернет;

 • Паркинг;

 • Вклучени 9 % ДДВ и останати такси.

 
 БОНУСИ 

 • Деца до 5.99 г. на дополнителен кевет се настануваат и хранат безплатно;

 • 2 часа безплатно користење на велосипед /со предвремена најава на рецепција/;

 • Детска занимација по распоред.Дополнителни плаќања

 • Трето возрасно лице на дополнителен кревет: 35 лв./од вечер со вклучен појадок и вечера;

 • Дете от 6 до 12 г. на дополнителен кревет: 20 лв./ од вечер со вклучен појадок и вечера;

 • Возрасен и дете от 6 до 12 г. на редовен кревет: 85 лв. по соба на вечер;

 • Доплата за настанување во апартман со 1 спална – 30лв./вечер;

 • Доплата за настанување во дупла соба делукс – 15лв./вечер;

 • Единично настанување во двојна соба : не е опфатено во оваа понуда.

 

*Понудата е валидна за периодот од 05.09-10.09 и  21.09.-25.09.2019 г.

                                               

Инфо за резервации:  
☎ +359 749 87 400 /Понеделник - Петок 09:00ч - 17:30ч/
+359 2 8 107 700 /Понеделник - Петок 08:00ч - 16:30ч/
 reservations@saintivanrilski.com