Ние користиме колачиња. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие се согласувате со ова. Запознајте ја политиката за колачиња

Ресторан Chef’s kitchen

Главниот ресторан во СПА Ресорт Св. Иван Рилски нуди гастро- онцепција што вклучува свежо подготвена храна, шоу-кукинг и шведска маса со различни кулинарски специјалитети од бугарската и меѓународната кујна. Разновидноста на кулинарските ремек дела на Chef’s Kitchen го задоволува сечиј вкус, а пријатната атмосфера во ресторанот ги плени сите сетила.

Светол и простран, ресторанот има 180 места во удобен ентериор, а исто така и тераса којашто открива панорамски поглед кон Рила, Пирин и прекрасните околни пејзажи.

Прехрамбените производи што се користат за готвењето на специјалитетите на шефот на кујната се избрани од фарми со слободен опсег, зеленчукот се избира од органски стопанства; рибата е свежо уловена од морски и планинаски рибници, колбасите се од докажано и гарантирано потекло; јајцата и млекото се од локални производители; пијалоците се од доверливи партнери.

 

(Ресторанот нуди појадок, ручек и вечера во рамките на програмата All Inclusive)


Тимот во ресторанот „Chef’s Kitchen“ предлага изработка на индивидуално мени во согласност со вашите потреби, според план за исхрана и алергии.

 

Контакти

Начини за плаќање: