Ние користиме колачиња. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие се согласувате со ова. Запознајте ја политиката за колачиња

Информација

Резервирај соба уредите


Број на гости по соба

Ресторани

СПА

или резервирајте на +359 889 760 663

СПА Ресорт Св. Иван Рилски се наоѓа во најпознатиот бугарски скијачки центар - Банско, на само 160 км од Софија. Вгнезден во прегратките на планината и на само 10 минути од жичарницата, комплексот се состои од хотел со 109 соби, СПА центар со површина од над 1.000 кв.м. и 4 станбени куќи со 162 апартмани (хотелско сместување е достапно во 40 од нив). Архитектурата е во типичен алпски стил, во комбинација со модерен ентериер од дрво, камен и многу светлина.

Целосно реновиран во 2021 година, хотелот нуди целогодишна програма All Inclusive, модерна база и широк спектар на услуги – СПА центар на два ката со ексклузивен простор за возрасни, топол акватонски базен и џакузи, модерно опремена теретана, ресторан со панорамска тераса, лоби бар, дневна зона, детско катче, конференциски сали, продавница, гардеробер со опрема за скијање и др.

Распослан на површина од 16.000 квадратни метри, СПА Ресорт Св. Иван Рилски е заштитен комплекс од затворен тип и има внатрешен двор, покриен паркинг и бесплатен Wi-Fi на целата си територија.

 

Соби и апартмани 

Сите соби во хотелскиот дел се целосно реновирани на почетокот на 2021 година. Собите се светли и пространи, удобно опремени, со прекрасен поглед кон околните планини. Собите и апартманите во одморалиштето нудат извонредна атмосфера, премиум сместување, свеж ентериер и сите потребни удобности за совршен планински одмор.

 

Душек специјално направен за FPI Hotels & Resorts 

Креветите во нашиот хотел се опремени со FPI Special Edition душеци специјално дизајнирани и направени од Happy Dreams, користејќи американска технологија. Моделот има конструкција од хибриден тип, премиум висина и нуди одлична ортопедска поддршка во пределот на рамењата и грбот, во комбинација со чувство за комфор во површинскиот слој од пена.

 
 • Тимско градење
 • Велнес
 • Погоден за деца
 • Свадби
 • Викенд одмори и празници
 • Романтични празници
 • Кулинарен туризам
 • Специјални понуди
 • Промо пакети
 • Еко хотел
 • Хотел за одмор

Контакти

Начини за плаќање: