Ние използваме бисквитки. Продължавайки да използвате нашия сайт, Вие се съгласявате с това. Запознайте се с Политиката за използване на бисквитките.

ЗИМСКИ ОДМОР ВО БАНСКО, БУГАРИJА 2019 – 2020

Хотел „Св. Иван Рилски“ во Банско нуди одлични пакети за скијачки одмор од декември до март. Во цената е вклучено сместување, појадок, вечера, користење на хотелскиот велнес центар и трансфери до и од лифтот. Изберете период на престој и број на ноќевања и ги освоите скијачките патеки на најдоброто бугарско зимско одморалиште.

 РЕЗЕРВИРАJТЕ ТУКА  

или јавете ни се на: ☎ +359 2 8 107 700,
e-mail: reservations@saintivanrilski.com

Пакети со попусти за сезоната 2019-2020 за најмалку 2 ноќевања, со попуст до 40% од цените на Рецепциjа: 

ЦЕНИ ВО EUR ЗА СМЕСТУВАЊЕ при најмалку 2 ноќевања за 2 гости со вклучени поjадок и вечера

Тип на сместување/Капацитет основни+дополнителни кревети

01-06.12.2019
09-20.12.2019
13-26.01.2020
17-28.02.2020
03-31.03.2020

05.01.-12.01.2020

27.01.-13.02.2020

Двокреветна соба /2+1 гости

79.2

91.2

Двокреветна соба за едно лице/1 гостин

73.0

84.0

Еднокреветна соба/ 1 гостин

70.2

80.7

Двокреветна економична соба /2 гости

75.3

88.1

Студио - анекс зграда / 2+1 гости

83.5

95.5

Апартман со една спална соба - анекс зграда /2+2 гости

98.3

108.5

ЗА 7+ ноќевања - дополнителен попуст од 10% на цените – ве молиме, направете jа вашата резервациjа преку е-поштата или телефонот.

 

Цената е по сместување на ден за најмалку 2 ноќевања и вклучува:

✔ Поjадок и вечера;

✔ Користење на хотелскиот велнес центар /голем затворен базен со природна светлина, класична сауна, инфраред сауна, парна бања, контрастна бања, просторија за релаксација/;

✔ Интернет;

✔ Трансфери до/од ски-лифтот;

✔ Бесплатно користење на соба за бебешка нега, 9 % ДДВ;

✔ Сите даноци, осигурувања и такси.


Понудата важи за сместување во периодот 01.12.2019 – 31.03.2020 година., со исклучок на периодите:

 • 8 декември, а имено 07. - 08.12.2019 година
 • Божиќ и Нова година, а имено 21.12.2019 - 04.01.2020 година,
 • Свети Валентин, а имено 14. - 15.02.2020 година, и
 • Националниот празник на Бугариjа, а имено 29.02. – 03.03.2020 година

 

Дополнителни плаќања:

 • Возрасно лице на дополнителен кревет во двокреветна соба - плаќа 70% од цената за стандардно сместување;
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во двокреветна соба – плаќа 50% од цената за стандардно сместување;
 • Возрасно лице на дополнителен кревет во студио/апартман – 16 EUR;
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години на дополнителен кревет во студио/апартман – 8 EUR;
 • Деца на возраст до 5.99 години се сместуваат бесплатно на дополнителен кревет со вклучени појадок и вечера;
 • Сместување на дете на возраст од 0 до 11.99 години на стандарден кревет со едно возрасно лице се наплаќа како двокреветна соба за сместување на едно лице.

 

Резервации, плаќања и анулирање:

Резервациите се гарантираат со претплата на наjмалку едно 1 ноќевање. Остатокот се должи до 7 дена пред пристигнувањето.


Анулирањето е можно, како што е наведено:

 • До 30 дена пред пристигнувањето – без такса,
 • 29-2 дена пред пристигнувањето – наплаќа се 1 ноќевање,
 • 1 ден или помалку пред пристигнувањето – резервациjата се наплаќа во износ од 100% .

Оваа понуда не се комбинира со други промоции или карти со попуст.

  
За резервации можете да не контактирате на:
☎ 0749/ 87 400; ☎ 02/ 8 107 700
 reservations@saintivanrilski.com