Ние користиме колачиња. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие се согласувате со ова. Запознајте ја политиката за колачиња

Топол внатрешен базен и спа зона

СПА центарот во СПА Ресорт Св. Иван Рилски е најмодерниот во Банско; се наоѓа на две нивоа и се простира на површина од над 1000 м2. Со дизајн кој вешто комбинира мермер, дрво и многу светлина, центарот се состои од СПА простор со загреан акватонски базен, СПА зона за возрасни (16+ години) и надворешен простор со топол базен, џакузи и тераси за сончање.

Погледнете го СПА менито (PDF) >>>
 

Затворен базен

 • Топол акватонски базен

 • Температура на водата 36° С

 • 82 млазови за хидромасажа

 • Џакузи

 • Должина – 20,7 м; длабочина – 1,20 м

 • Природна светлина

   

СПА зона

 • Финска сауна со панорамски поглед кон планината Пирин и температура од 80° C

 • Арома парна бања со температура од 45° C

 • Амам за двајца*

 • 2 кабини за масажа, 1 кабина за масажа за двајца

 • Огромно СПА мени со третмани за лице и тело*

 • Ароматерпија со есенцијални масла и производи на билна база*

 • Третмани со топли камења*

 • Спортски и масажи за релаксација*

 • Процедури за регенерација*

*Услуги со доплата

За деца под 12 години не е дозволено да ги користат СПА објектите (сауна и парна бања и амам).

 

СПА зона за возрасни 16+ години

 Ексклузивната СПА зона за возрасни (над 16 години) овозможува приватност, спокој и целосно опуштање на умот и телото.

 • Билна сауна со температура од 80° C

 • Солена сауна со хималајска сол

 • Арома парна бања

 • Парна бања со температура од 45° C

 • Голем простор за релаксација со камин

 • Лакониум со топли кревети

Лица помлади од 16 години не смеат во СПА објектите за возрасни (сауни, парни бањи, лакониум).
 

Погледнете го СПА менито (PDF) >>>

 

Контакти

Начини за плаќање: