Ние користиме колачиња. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие се согласувате со ова. Запознајте ја политиката за колачиња

Соби и апартмани

Двокреветна соба, 1 брачен кревет или 2 одвоени кревети (Главна зграда)

Површина: 34 - 37 м2

Капацитет: 2 + 1

Уживајте во чистиот воздух и извонредниот поглед кон планините или градот од балконот. Оваа пространа и светла соба има голем брачен кревет или два одвоени кревети и една фотеља на отварање.

*Сите двокреветни соби во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Фотеља на отварање со големина 100х190 см
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со када
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Прозорци на отварање
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)

Делукс двокреветна соба, 1 брачен кревет, 1 фотеља на отварање (Главна зграда)

Површина: 46 м2

Капацитет: 2 + 2

Удобната делукс соба Ви нуди прекрасен поглед кон градот или планините. Пространата бања има када или туш кабина и два мијалници и е совршено место за релаксација. Опуштете се во удобниот кревет додека го гледате омилениот ТВ канал на телевизорот со рамен екран од 50’. Уживајте во комплиментите от хотелот – бесплатно сервирање на кафе или чај. Овој тип на соба е погоден и за гости со посебни потреби.

 *Сите делукс двокреветни соби во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Фотеља на отварање со големина 100х190 см
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со када или туш кабина
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • Прозорци на отварање
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Апартман со 1 спална соба, брачен кревет, 1 фотеља на отварање (Главна зграда)

Површина: 68 м2

Капацитет: 2 + 2

Удобен апартман, опремен во модерен стил, светол и пријатен. Апартманот нуди сместување во спална соба и посебна светла и пријатна дневна соба. За дополнителна удобност, во дневната соба има и удобен тросед и тераса со прекрасен поглед.

*За резервации на овој тип на апартман, контактирајте не на тел. +359 889 760 663 или преку e-mail: reservations@saintivanrilski.com

*Сите апартмани во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Минибар (на барање)
 • Бања со када, туш кабина и биде
 • Огледало
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Секојдневно чистење
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Мезонета, 1 брачен кревет, 1 петосед на отварање (Главна зграда)

Површина: 50 м2

Капацитет: 2 + 1

Поставена на два ката, мезонетата нуди пријатна дневна соба со петосед на отварање и бања со када на долниот кат. Убави скалила водат до горниот спрат, каде што има спална соба и голема бања со туш кабина.

*Сите апартмани во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Кревет на отварање за двајца
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со када
 • Втора бања со туш кабина
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Секојдневно чистење
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Промо соба (без тераса), 1 брачен кревет или 2 одвоени кревети (Главна зграда)

Површина: 24 м2

Капацитет: 2 + 0

Собата е светла, пространа, модерно опремена и ги има сите потребни удобности за пријатен планински одмор.

*Сите двокреветни соби во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 160х200 см.
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со туш кабина
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Прозорци на отварање
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)

Премиум дизајн двокреветна соба, 1 брачен кревет (Главна зграда)

Површина: 42 м2

Капацитет: 2 + 0

Како дел од нашата Премиум Дизајн Селекција, ова студио се наоѓа на последниот спрат на хотелот и нуди ексклузивна атмосфера, прекрасен поглед и голема бања со када и туш кабина.

*Сите двокреветни соби во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Клима уред
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Машина за кафе
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања и када со туш кабина
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Премиум дизајн студио, 1 брачен кревет, 1 тросед (Главна зграда)

Површина: 60 м2

Капацитет: 2 + 1

Како дел од нашата Премиум Дизајн Селекција, ова студио е стилски опремено и нуди сместување во удобна пространа спална соба, бања со туш кабина и тераса со прекрасен поглед.

*За резервации на овој тип на соба, контактирајте не на тел. +359 889 760 663 или преку e-mail: reservations@saintivanrilski.com

*Сите студија во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Клима уред
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Троседот
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Машина за кафе
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со када
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Премиум дизајн пентахаус, 1 брачен кревет, 1 петосед на отварање (Главна зграда)

Површина: 118 м2

Капацитет: 2 + 2

Искуство со потпис. Сместен на последниот кат, фантастичниот апартман открива неверојатен панорамски поглед на градскиот пејзаж на Банско и врвовите на Пирин. Располага со удобно сместување во голема спална соба, дневна соба со петосед на отварање, гостински тоалет, независна бања со туш кабина со WC.

*За резервации на овој тип на апартман, контактирајте не на тел. +359 889 760 663 или преку e-mail: reservations@saintivanrilski.com

*Сите апартмани во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Клима уред
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Троседот
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Машина за кафе
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со туш кабина
 • Тоалет
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)
 • Фотеља на отварање со големина 100х190 см

Премиум дизајн мезонета со 2 спални соби, 2 брачни кревета (Главна зграда)

Површина: 80 м2

Капацитет: 4 + 1

Како дел од нашата Премиум Дизајн Селекција, оваа мезонета е оригинална, удобна и нуди дневна соба со удобни мебели. На горниот кат има две спални соби и две бањи со туш кабини.

*Сите мезонети во хотелскиот дел на СПА Ресорт Св. Иван Рилски се реновирани на почетокот на 2021 година.

 • Брачен кревет со големина 180х210 см
 • Клима уред
 • 50’ телевизор во секоја спална соба
 • 50’ телевизор
 • Душек FPI Special Edition од Happy Dreams
 • Ламби за читање
 • Троседот
 • 50’ телевизор
 • Гардеробер
 • Комода
 • Комплимент – минерална вода, кафе и чај
 • Електричен бокал
 • Машина за кафе
 • Минибар (на барање)
 • Огледало
 • Бања со када
 • Ѕиден фен за коса
 • Тоалетни додатоци
 • Тераса
 • Тепих
 • WiFi со голема брзина
 • Секојдневно чистење
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Директна телефонска линија
 • Будење по телефон
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се плаќаат дополнителни трошоци)

Студио, 1 брачен кревет, 1 тросед на отварање (Вила)

Површина: 30 м2

Капацитет: 2 + 1

Студијата се наоѓаат во стамбените куќи зад главната зграда. Студијата се со комплетно опремена кујна и бања со туш кабина, со што нудат комбинација от удобност и практичност.

 • Тераса
 • Прозорци на отварање
 • Секојдневно чистење
 • Фен за коса
 • Сателитска телевизија
 • Катче со тапициран мебел
 • Трпезарија
 • Кујна
 • Кујнски прибор и садови
 • Фрижидер
 • Електричен шпорет
 • Микробранова печка
 • Електричен бокал
 • Тостер
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Бања со туш
 • Бесплатни тоалетни додатоци
 • Директна телефонска линија
 • Огледало
 • Биро за работа
 • Будење по телефон
 • Греење
 • Тепих/Под со плочки
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се доплаќаат дополнителни трошоци)

Апартман со 1 спална соба, 1 брачен кревет, 1 тросед на отварање (Вила)

Површина: 50 м2

Капацитет: 2 + 2

Семејните апартмани се наоѓаат во стамбените куќи зад главната зграда. Овој стан има просторна дневна соба со опремена кујна и елегантно опремена спална соба.

 • Тераса
 • Прозорци на отварање
 • Секојдневно чистење
 • Фен за коса
 • Сателитска телевизија
 • Катче со тапициран мебел
 • Трпезарија
 • Кујна
 • Кујнски прибор и садови
 • Фрижидер
 • Електричен шпорет
 • Микробранова печка
 • Електричен бокал
 • Тостер
 • Пегла и маса за пеглање (на барање)
 • Бања со туш
 • Бесплатни тоалетни додатоци
 • Директна телефонска линија
 • Огледало
 • Биро за работа
 • Будење по телефон
 • Греење
 • Тепих/Под со плочки
 • Креветче за бебе (без доплата)
 • Дополнителен кревет (може да се доплаќаат дополнителни трошоци)

Контакти

Начини за плаќање: