Ние користиме колачиња. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие се согласувате со ова. Запознајте ја политиката за колачиња

Концепт All Inclusive – Спа Ресорт Св. Иван Рилски (Банско)

Концептот Аll Inclusive во СПА Ресорт Св. Иван Рилски ги комбинира придобивките од одморот во планината со удобноста на целосно реновираниот модерен хотел. Од сместување во комфорни соби опремени со се што ви е потребно, преку извонредниот гастро-концепт во ресторанот, до најмодерниот СПА центар во Банско, Св. Иван Рилски нуди освежувачко искуство во текот на целата година. Имајќи ги на ум помладите и постарите, релаксација и хармонија, игри и забава, концептот All Inclusive дава чувство за хармонија во природата, здрава животна средина, спокојство и сигурност.Програма All Inclusive

Појадок - 7:30 - 10:00 часот

Главен ресторан Chef's Kitchen, ниво 0

Појадокот е богат и предлага разни подготвени пред гостите омлети, палачинки, топли колбаси, зеленчук, студени колбаси и сирења, свежо испечен леб и бели печива, супа, кисело млеко, свежо и сушено овошје, мусли и корнфлекс, храна со малку маснотии, јаткасти плодови, путер, маргарин, џем, компот, понуди за најмалите, разновидни десерти и др.

Пијалоци: топли напитоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко, млеко со какао), вода и разни цедени сокови.
 

Меѓуоброк 10:00 - 11:00 часот

Главен ресторан Chef's Kitchen, ниво 0

Меѓуоброкот вклучува избор од свежо испечен леб и бели печива, сендвичи, овошје, зеленчук, мусли, колач.

Пијалоци: топли напитоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко), вода, разни овошни сокови, газирани сокови, бугарско точено пиво и вино.

 

Ручек - 12:00 – 14:00 часот

Главен ресторан Chef's Kitchen, ниво 0

Шведската маса вклучува свежо подготвени вегетаријански и месни јадења, селекциjа леб, салати, зеленчук, тестенини, супи, скара, гарнитури, десерти и овошје.

Пијалоци: топли пијалоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко) вода, разни овошни сокови, газирани сокови, бугарско точено пиво и вино, бугарски високоалкохолни пијалоци – ракија, вотка, џин, мента, рум, мастика, бренди, ликер, виски.

 

 

Ужина - 15:00 - 16:30 часот

Главен ресторан Chef's Kitchen, ниво 0

Сендвичи, студени колбаси, сирења, бар со зеленчук и кондименти, десерти, овошје.

Пијалоци: топли пијалоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко) вода, разни цедени сокови, газирани сокови, бугарско точено пиво и точено вино.

 

Вечера - 18:30 - 21:30 часот

Главен ресторан Chef's Kitchen, ниво 0

Вечерата во Св. Иван Рилски е целосно подредена по нашиот гастро-концепт и вклучува свежа храна подготвена пред гостите, специјални понуди од локалната кујна, како и разновидни интересни интерпретации на готвачот.

Свеж печен леб, салати, супи, предјадења, оддел „Направи сам“ - зеленчук и зачини, вегетаријански оброци, готвени оброци, тестенини, пица, скара, Карвинг станциjа –  вечерен специјалитет за викендот / Цела риба, цело јагне, прасенце, мисирка, ребра, печено говедско месо, итн./, овошје, десерти. Дневно мени за деца.

Пијалоци: топли пијалоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко), вода, разни цедени сокови, газирани сокови, бугарско точено пиво и точено вино, бугарски високоалкохолни пијалоци - ракија, вотка, џин, мента, рум, мастика, бренди, ликер, виски.

 

Бар покрај базенот - 10:00 - 18:00 часот (1ви јули – 1ви октомври)

Пијалоци: топли пијалоци (кафе – еспресо, капучино, чај, млеко), вода, разни овошни сокови, газирани сокови, бугарско точено пиво и точено вино.

 

Утринскиот  меѓуоброк и попладневната ужина во програмата All Inclusive се служи во главниот ресторан, Chef's Kitchen, ниво 0.

Пијалоци од 10:30 до 21:30 на програмата All Inclusive се служат во главниот ресторан, Chef's Kitchen, Ниво 0.

 

На денот на пристигнување, сместувањето е после 15:00 часот, а на база All Inclusive имате вклучена попладневна ужина и вечера.

На денот на поаѓање, Ве молиме да ја ослободите вашата соба до 12:00 часот. На база All Inclusive ќе имате вклучен ручек.

 

или контактирајте не на:
☎ +359 887 744 262,  ☎ +359 889 478 707, ☎ +359 889 760 663
e-mail: reservations@saintivanrilski.com

Начини за плаќање: